29 Haziran 2009 Pazartesi

Dünya'nın en iyi 3.ajansı TÜRKİYE'den...

DDB&Co. İstanbul, yılın en iyi 3. ajansı
Bu sene 56.'sı düzenlenen Uluslararası Cannes Reklam Festivali'nde DDB&Co. İstanbul kazandığı 6 aslanla yılın en iyi 3. reklam ajansı seçildi. Bu başarıda payı olan diğer ajansların yöneticileriyle birlikte Karpat Polat Cannes'in son gecesinde 'yılın reklam ajansı' ödülünü almak için sahneye çıktı. Yılın Reklam Ajansı sıralaması Cannes'da ajansların aldıkları ödüller ve kısa listeye kaldıkları her bir çalışma için verilen puanlara göre belirleniyor.

Yılın Reklam Ajansı ödülü, ajansların tekil işlerinin ötesinde festivaldeki genel performansını tanımlıyor. Bu yıl Cannes'da ‘Yılın Reklam Ajansı' DDB Brasil olurken, yine Brezilya'dan ALMAPBBDO ikinci, Türkiye'den DDB&Co ise üçüncü seçildi. Bu, Türkiye açısından Cannes Lions'da yakalanan en büyük başarı oldu.

Polat: Büyük gurur
DDB&Co, Cannes'da toplam 21 çalışma ile finalist oldu ve 6 Aslan kazandı. Yılın Reklam Ajansı sıralamasında birinci ve üçüncünün DDB networkünden olması DDB'yi ‘Yılın Network Ajansı' ödülüne taşıdı.

2009 Cannes Lions basın kategorisinde jüri üyeliği yapan DDB&Co.'nun Başkanı ve Kreatif Direktörü Karpat Polat, dünyanın en prestijli reklam organizasyonu olan Cannes Lions'ta Yılın Reklam Ajansı sırlamasına giren ajansların dünyanın en iyileri olduğunu söyledi. Polat şöyle devam etti: "Dünyanın en iyi üç reklam ajansından biri olarak tescil edilmek büyük bir gurur. Hemen üstümüzde olan ALMAPBBDO bundan önce iki kez ve birinci olan benim eski ajansım DDB Brasil ise üç kez bu sıralamada en üstte yer aldılar. Bu efsanevi ajanslarla rekabet edebiliyor olmanın ne kadar büyük bir olay olduğunu ancak Cannes'ı yakından takip edenler bilebilir. Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki, bugün itibariyle Cannes'da bir Türk reklamcı olmak her zamankinden çok daha prestijli."

Yılın reklam ajansında ödül alan ajanslar
1. DDB Brasil
2. ALMAPBBDO
3. DDB&Co. İstanbul

DDB&Co. İstanbul basın dalında Finansbank ‘İnşaat Kredisi', CNN Türk ‘Hava Durumu' çalışmalarıyla iki gümüş, Finansbank ‘Trafik Sigortası' ve Gürsoy Resim Kursu ‘Hızlandırılmış Desen Kursu' çalışmalarıyla iki bronz ödüle layık görülmüştü.

KTM-Spormoto için hazırladığı çalışmayla Bronze Lion Ödülü'nü alan DDB&Co, Dank için hazırladığı "Table", "Sofa", "Chair" ve "Drawer" adlı çalışmalarıyla Bronze Lion Campaign Ödülleri'ne layık görülmüştü.

Özel Ödüller kategorisinde ödül alan diğer ajanslar ise şöyle sıralandı:

'Yılın network'ü ödülünü alanlar
1. BBDO
2. DDB
3. Leo Burnett
4. Ogilvy & Mather
5. TBWA

Yılın Doğrudan Pazarlama Ajansı
1. Shackleton
2. Cumminsnitro
3. Goss
3. Happiness
3. Lukas Lindemann Rosinski

Yılın İnteraktif Ajansı
1. Goodby Silverstein & Partners
2. Crispin Porter + Bogusky
3. Boondoggle


Yılın Medya Ajansı
1. Dentsu
2. Shalmor Avnon Amichay / Y&R İnteractive
3. Famous

Palme D'or 2009
1. Phenomena
2. Smuggler
3. Hungry Man
4. Academy
4. O Positive
6. MJZ
6. Partizan
6. Rattling Stick
6. Wanda Productions
10. Landia

kaynak: marketing türkiye

Hiç yorum yok: